Rūdīta stikla izgatavošana

Rūdīts stikls tiek iegūts termiski apstrādājot parasto stiklu ar augstu temperatūru un strauji atdzesējot ar gaisa plūsmu no abām pusēm. Pēc izskata rūdīto stiklu no parastā praktiski nevar atšķirt, jo pēc tehnoloģijas tiek ražoti vienādi, tikai rūdītam stikla vajadzīga papildus apstrāde.

Rūdīta stikla izmantošana

Rūdīto stiklu izmanto logu, durvju, vitrīnu, automašīnu logu izgatavošanā un ēku fasādēs. Arvien biežāk mēs varam redzēt iestiklotus balkonus un lodžijas, milzīgas caurspīdīgas stikla konstrukcijas.

Rūdīto stiklu  izmanto arhitektūrā, celtniecībā, telpu apdarē. Dizaineri plaši izmanto šo materiālu, lai realizētu pat vispārdrošākās fantāzijas. Tā rezultātā top caurspīdīgas mēbeles un dažādi aksesuāri. To izmanto ofisu un sabiedrisku celtņu noformēšanā. No tā izgatavo starpsienas, norobežojuma sienas, stendus. Ar tiem mēs bieži sastopamies poliklīnikās, reģistratūrās, bankās, skaistuma salonos, viesnīcās un citur. Termiski apstrādātais stikls kalpo cilvēku drošībai.

Rūdīta stikla īpašības

Rūdīts stikls ir drošāks un praktiskāks, tāpēc to izmanto ēku fasādēs. Trieciena rezultātā tas tikai ieplaisās, plīstot tas sabirst mazos gabaliņos un praktiski nav bīstams cilvēkiem.

Rūdīts stikls ir izturīgs pret krasām temperatūras maiņām gan telpās, gan ārpusē. Tas saglabā savas īpašības, ja temperatūra svārstās no 70 līdz 250 grādiem, var pieaugt pat līdz 1800 grādiem pēc Celsija. Tāpat tas var izturēt temperatūras starpību no +30 iekštelpās līdz -40 grādiem ārpusē. Rūdīts stikls vienmēr saglabās savas optiskās īpašības.

Rūdīts stikls nav pakļaujams mehāniskai apstrādei! Urbšana, griešana vai citāda apstrāde jāveic pirms stikla rūdīšanas.

Rūdīta stikla veidi

Rūdītam stiklam ir dažādi veidi: energotaupīgais, reflektīvais, matētais, caurspīdīgais, daļēji caurspīdīgais, gofrētais, tonētais, krāsainais, atstarojošais, bronzas u.c.

Nelieli triecieni rūdītam stiklam nekaitē, bet ja tā struktūra tiek stipri bojāta, stikls tikai sabirst mazos gabaliņos, nenodarot kaitējumu cilvēkam.

Termiski apstrādātais stikls ir unikāls ar savā īpašībām un kvalitāti, un to gaida plašs pielietojums nākotnē.

Biezums: 4 – 12 mm.

Nosūtīt pieprasījumu

Izvēlne