Triplekss ir laminētā stikla veids, kuru izmanto logu un ēku fasāžu stiklošanā. To ražo no divu vai vairākām stikla kārtām, kuras kopā satur laminējoša kārta. Stikls var būt dažāda biezuma un formas. Tripleksa biezums ir atkarīgs no stikla kārtu skaita, to biezuma, un laminējošās kārtas biezuma.

Eksistē arī vienpusēja laminēšana – stikla vienas puses virsma ir pārklāta ar polimēru plēvi.

Tripleksa ražošanas metodes

Tripleksa ražošanā izmanto divējādas metodes: virsmas pārklāšana ar plēvi un šķidrā laminēšana. Laminēšanā ar plēvi: stikla lokšņu starpā ievieto plēvi, kompresē un uzsilda. Šādi var apstrādāt krāsaino stiklo vai ielīmēt dažādu toņu plēves, piešķirot stiklam plašu krāsu gammu.

Šķidrā laminēšana piešķir stiklam lielāku skaņas izolāciju, ir iespējams salīmēt stiklu ar polikarbonātu/akrilu. Ar šo metodi var laminēt stiklus ar izliektu virsmu no abām pusēm.

Galvenā tripleksa īpašība ir drošība. Bojājumu gadījumā tas nenodarīs pāri cilvēka veselībai un dzīvībai. Daudzi domā, ka stikla laminēšana palielina mehānisko drošību, bet tas tā nav.

Tripleksu, kurš izskatās kā parastais stikls, izmanto praktiski visur: stikla starpsienās un nožogojumos, kāpņu margās, vitrīnās, stikla paketēs un citur.

    Nosūtīt pieprasījumu

    Izvēlne